Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Zenith – vrchol dokonalosti

Nezdolnou touhu člověka mířit výš a dál vycítíme u mnoha vizionářů různých oborů lidské činnosti. Mezi nimi jasně září i jméno zakladatele hodinářské společnosti Zenith Georgese Favre-Jacota. Ostatně slovo zenith v překladu znamená nadhlavník – chcete-li vrchol. V případě značky Zenith je to vrchol hodinářského umění.

Když Georges Favre-Jacot vstřebal dovednosti předchozích generací výrobců hodinek, založil v roce 1865 svou vlastní firmu a hned přišel i s převratným vylepšením. Všechna řemesla spojená s výrobou dílů časoměrných strojků soustředil do jedné budovy, kterou společnost Zenith dodnes využívá. Nadčasové vize však mladého Švýcara vedly ještě dál. Zobecnil zaměnitelnost některých dílů a myslel rovněž na promyšlený marketing. Hodinky Zenith tak nosily mnohé světově proslulé osobnosti. Pochvalovali si je např. Louis Blériot nebo Mahátma Gándhí. Kromě toho rozvíjel Georges Favre-Jacot spolupráci také s výtvarnými umělci, včetně našeho Alfonse Muchy. Díky tomu získala přesnost navíc neskonalý punc umění.

Dokonalost v každém detailu a estetická procítěnost designu je znát i ze současné nabídky hodinek Zenith. Cenným dědictvím z doby  úsvitu leteckého průmyslu jsou legendární Pilot Watch. Díky své ochranné známce zaregistrované už v roce 1904 zůstaly jedinou hodinářskou značkou tohoto jména. Moderní kolekce Zenith PILOT je věrná slavnému dědictví, vzdává však hold současným dobrodruhům dneška. Odvahou nešetří ani kolekce DEFY pro muže a ženy. Kombinuje špičkové výrobní postupy s futuristickými tvary a materiály.

Řadě CHRONOMASTER dala vzniknout mistrná výroba automatického vysokofrekvenčního chronografu. Najdeme v ní odkaz na charakteristický design hodinek 60. a 70. let obohacený o novou úroveň přesnosti s funkcí 1/10 sekundy.

Návrat ke klasice z poloviny 20. století vycítíme rovněž v kolekci automatických unisex hodinek ELITE. Omlazený design modelů Elite Classic a Moonphase nyní dokonce udává v nabídce společnosti tón současné eleganci.

Zcela unikátní je pak kurátorská sbírka vzácných a velmi žádaných historických hodinek Zenith s názvem ZENITH ICONS. Tyto hodinky byly výrobcem citlivě zrestaurovány a jsou jím také certifikovány. Díky nim můžete s klidem v duši vlastnit kus opravdové hodinářské historie.

Publikováno: 19. 7. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA