Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Hamilton: hodinky s americkým duchem a švýcarskou přesností

Hodinky milující světlo reflektorů

Díky neuvěřitelné přesnosti, hollywoodskému designu a švýcarské kvalitě je Hamilton jednou z vysoce uznávaných hodinářských značek současného trhu. Od fascinujícího vojenského, leteckého a železničního dědictví se v průběhu 132 let dopracovala až ke spojení s největšími filmovými trháky a milovníky Hollywoodu. Jako hrdí prodejci těchto ikonických hodinek vám z klenotnictví a hodinářství BENY přinášíme to nejdůležitější z historie, ale i současné nabídky Hamilton.  

Historie společnosti Hamilton je stejně fascinující jako okouzlující. Její cesta začala v americkém Lancasteru již v roce 1892, v době prvních železnic. A právě tento svět – jenž navždy změnil dějiny Spojených států – předurčil zrození úspěšných časomír, které brzy získaly titul „hodinek s přesností železnice“.  

Symbol přesnosti

V počátcích amerických železnic neexistoval žádný společný způsob časování, a proto docházelo často k nehodám. Na tento problém odpověděl až Hamilton, jenž se od počátku zaměřoval na výrobu vysoce kvalitních a neuvěřitelně přesných kapesních hodinek. A byly dokonce tak spolehlivé, že se společnost za první světové války stala oficiálním dodavatelem amerických ozbrojených sil. Tato spolupráce s armádou pokračovala i během druhé světové války, kdy byla poptávka tak vysoká, že přestal Hamilton dočasně dodávat své výrobky široké veřejnosti. 

Od armády k letectví

Spojení s americkou armádou vyneslo jméno Hamilton až do nebes. A to doslova. V roce 1918 se hodinky staly součástí první pravidelné americké letecké pošty mezi Washingtonem a New Yorkem, načež je o 8 let později při svém letu využil také admirál Richard E. Byrd, první letec, jenž dosáhl severního pólu. Postupem času se časomíry Hamilton staly oficiálními hodinkami čtyř hlavních amerických komerčních leteckých společností a spojitost s tímto světem se v jejich designu odráží dodnes. 

Kapesní hodinky Hamilton změnily svět amerického letectví, včetně polární výpravy admirála E. Byrda. 

Průkopník hodinářských inovací

Hamilton za svou dlouhou historii představil několik modelů hodinek, jimiž se podílel na formování dějin hodinářství. Jedním z nich byly bezpochyby hodinky Ventura – první hodinky poháněné elektrickou baterií – které společnost uvedla na trh v roce 1957. O 12 let později sehrál Hamilton důležitou roli při výrobě prvního automatického chronografu, načež roku 1970 představil zcela první digitální náramkové hodinky s LED diodami.

Pulsar: první digitální hodinky na světě pocházejí z dílny Hamilton.

Ve světle reflektorů 

Hodinky Hamilton si od roku 1932 „zahrály“ ve více než 500 televizních pořadech a velkofilmech, včetně trháků jako je Pearl Harbour, Muži v černém, Avengers, Interstellar, Den nezávislosti, Marťan a naposledy ve velkofilmu DUNA. Model Ventura se objevil také na zápěstí krále rokenrolu, Elvise Presleyho, jenž je nosil ve své hudební komedii Blue Hawaii. A čím výtvory Hamilton upoutaly pozornost předních světových rekvizitářů a kostýmních výtvarníků? Nejen historická přesnost, ale také výrazný design a nadšení společnosti navrhovat originální rekvizitní hodinky na zakázku režisérů a producentů zajistily značce místo na hollywoodském výsluní.

Pokračující odkaz

Hamilton udržuje křehkou rovnováhu mezi svým historickým dědictvím a moderním cítěním, díky čemuž může nabídnout rozmanitou škálu hodinek vyhovující různým životním stylům a vkusu. Ať už jde o trvalou přitažlivost klasických elegantních hodinek nebo drsný půvab leteckých a potápěčských modelů, značka nabízí něco od každého. Tuto americkou ikonu s legendární přesností a bohatým technologickým vývojem můžete objevit také v klenotnictví a hodinářství Beny.    

Nové přírůstky do rodiny Hamilton: 42milimetrový Jazzmaster, debut digitálních hodinek z roku 1970 American Classic a potápěčský model Khali Navy Scuba. 

A pozor, nenechte si ujít novinky inspirované rekvizitou velkofilmu Duna, uváděném nyní v kinech, na jehož  výrobě se Hamilton podílel.

Hamilton Ventura Edge Dune Limited Edition H24624330 

Hamilton Ventura XXL Bright Dune Limited Edition H24614330

www.beny.cz

Publikováno: 4. 4. 2024

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA