Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Longines – elegance založená na originálu

Logo okřídlených přesýpacích hodin je dnes stejně známé jako sama značka Longines, které proslulé logo patří. A vskutku jde o hodinářskou legendu hned v několika směrech. Své dobré jméno nedávno stvrdila další obdivuhodnou kolekcí dámských hodinek The Longines Master Collection 34 mm.

Dlouhé louky

Za vznikem společnosti se musíme vypravit do roku 1832, kdy jistý August Agassiz ve švýcarském Saint-Imier zakládá hodinářskou výrobu s názvem Raiguel Jeune & Cie vycházejícím z příjmení jednoho ze společníků. Ti ale po několika letech Agassize opustili. Nezdolný hodinář našel velkou oporu ve svém synovci Ernestu Francillonovi. Zapálený ekonom inovoval kde co a firmu také přivedl k tovární výrobě ve vlastní budově umístěné v části Saint-Imier známé jako Dlouhé louky, neboli Les Longines. Netrvalo dlouho a legendární pojmenování hodinářské firmy bylo na světě.

Amerika v Evropě

I Francillon měl jako jeho strýček štěstí na lidi. Přizval do firmy talentovaného inženýra Jacquese Davida a společnost Longines se mohla v roce 1867 pochlubit vlastním hodinovým strojkem. O pár let později David navštívil USA a sepsal dodnes obdivuhodnou práci o inovativním přístupu Američanů k masivní výrobě hodinek. Přirozeně, že Longines se z ní poučila jako první.

Longines nebo Longines?

Kvalita a přesnost hodinek Longines lákala na konci 19. stol. mnoho padělatelů, což ničilo jméno a zisky originálního výrobce. I to bylo popudem k registraci vlastní ochranné známky okřídlených přesýpacích hodin, která dodnes patří k nejstarším dosud nezměněným zaregistrovaným logům.

Sponzor přesnosti

Díky svému přesnému chronografu 20H z roku 1878 začala firma vyrábět také stopky, jež se staly neodmyslitelnou součástí jezdeckých sportů. Dnes už bereme sponzorství časomíry různých sportů od Longines jako samozřejmost. Stejně jako to, že tuto značku propagují přední osobnosti světového showbyznysu.

Hodinky pro dámy

Nedávnou novinkou Longines je dámská kolekce The Longines Master Collection. Tato modelová řada rozšířila dámské hodinky o velikost 34 mm. Decentní design však nešetří moderním nahlížením krásy. Hodinky mohou mít v nejelegantnějším provedení tři stříbrné ručičky a místo číslic malé diamanty. Chybět však u mnoha modelů nebude ani známý ukazatel data na 3. hodině.

Publikováno: 26. 10. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA