Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Zenith Defy Skyline zvoleny hodinkami roku

Hodinky Zenith Defy Skyline získaly cenu SEW Watch Of The Year 2022 na hodinářském veletrhu Salon Exceptional Watches. Tato nejvýznamnější výstava hodinek ve střední a východní Evropě se řadí na úroveň obdobných salonů ve Švýcarsku nebo Německu.

Vítězství v srdci Evropy

Hodinky Zenith Defy Skyline se staly hodinkami roku a toto štěstí je potkalo přímo v Praze. V nádherném městě však odborníci na veletrhu Salon Exceptional Watches ocenili nejen skvostný hodinářský design udivující krásou jednoduchosti, ale také sofistikovaný strojek. Hodinky lze obdivovat a zakoupit i po skončení veletrhu v hodinářstvích a šperkařstvích BENY. Právě zástupce a jeden z majitelů tohoto rodinného klenotnictví Vitor Topalli také cenu za Zenith Defy Skyline převzal.  

Sportovní a přesto elegantní 

Zenith Defy Skyline je nejnovější řada hodinek v kolekci Defy a kombinuje moderní funkce s nově interpretovanými klasickými liniemi a prvky Zenith. Kolekce byla uvedena na trh ve třech variantách: modrý, černý a bílý ciferník s integrovaným ocelovým náramkem s patentovaným systémem snadné výměny a druhým barevným gumovým páskem v balení.

Solidní pouzdro pro solidní čas

41mm ocelové pouzdro má hranatější design, najdeme na něm ale charakteristický rámeček inspirovaný originálními hodinkami Defy. Přepracována je také šroubovací korunka s hvězdou značky Zenith. Číselník zaujme vyraženým vzorem plným symbolicky tvarovaných hvězd a jedenácti rhodiovanými indexy potaženými látkou SuperLuminova SLN C1, která zajistí výbornou čitelnost za všech světelných podmínek. Dobře viditelná je rovněž datumovka na třetí hodině. Vedle toho číselník také překvapí subčíselníkem, který podle očekávání neukazuje běžící sekundy, ale 10 sekund v desetisekundovém intervalu. 

Výkonný strojek udivující krásou

Nečekaná hříčka subčíselníku hodinek byla možná díky jedinečnému strojku společnosti Zenith Caliber El Primero 3620. Vyrostl sice na základu El Primero 3600, ale je zcela přepracovaný, rychlý – 5Hz (36 000 vph) a nabízí robustní šedesátihodinovou rezervu chodu. Obdivovat jeho chod, zdobnost a hvězdicový obousměrný rotor lze na zadní straně hodinek. 

Hodinářská událost SEW

Vítězství hodinek Zenith Defy Skyline v anketě hodinky roku bylo zářivým zpestřením dalšího ročníku obdivovaného hodinářského veletrhu Salon Exceptional Watches. Pražský veletrh tikajících skvostů byl opět prestižní přehlídkou nových modelů a plánů, které představili zástupci vyhlášených zahraničních značek. Pražská událost ale letos předčila své západoevropské kolegyně počtem odborných přednášek. Přinesly mimo jiné i téma neobvykle přínosné výnosnosti hodinek, dokonce vyšší než u akcií, či v případě zakoupení Ferrari 488. Kdo ví, jednou se tak možná bude uvažovat i o letošních hodinkách roku.

Publikováno: 17. 12. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA