Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Oris: symbol řemeslného zpracování a spolehlivosti

V roce 1904 se Paul Cattin a Georges Christian rozhodli založit hodinářskou společnost, kterou vybudovali v poklidném švýcarském městečku Hölstein. Manufaktura, kterou pojmenovali po nedaleké říčce, sídlí na tomto místě dodnes. Oris, který se během pár let stal pro místní obyvatele hlavním zdrojem práce, co nevidět rozšířil svůj úspěch do celého světa. Znáte jeho největší hodinářské skvosty?  

Značka proslulá čistě mechanickými hodinkami, je důkazem krásy tradiční švýcarské hodinářské výroby umocněné moderní estetikou a designem. Ať už jde o robustní potápěčské modely nebo elegantní společenské časomíry, hodinky vždy odrážejí závazek společnosti Oris k přesnosti, inovacím a nadčasovému designu. 

Vzhůru do hlubin

Jestli existují hodinky, které zrcadlí spolehlivost, funkčnost a styl, pak jsou to modely z řady Oris Diving. Určené nejen milovníkům vodních sportů, hodinky vynikající kombinací čistého designu a praktické univerzálnosti jsou ideální pro každodenní nošení. Mezi skvosty této řady patří například kolekce Aquis nabízející širokou škálu modelů, které jsou přehlídkou rozmanitých komplikací, stylů ciferníků, variant náramků a velikostí pouzder. Jedno však mají společné – spojují v sobě skutečnou funkčnost moderním, vysoce výkonným designem a vodotěsností až do 500 metrů, díky čemuž se stávají důvěryhodným společníkem pro adrenalinové podvodní aktivity.

Hodinky Aquis vynikají ryze sportovním vzhledem, potápěčské hodinky si ale nemusí nechat ujít ani milovníci elegance. Oris Divers Sixty-Five nabízejí vintage estetiku s moderním zpracováním a spolehlivými švýcarskými strojky, které podtrhují kouzlo klasických časomír a zároveň umožňují hodinkám obstát i při těch nejnáročnějších dobrodružstvích.

Zatímco model Divers Sixty-Five ztělesňuje vytříbenou eleganci, hodinky Aquis Date lákají na energickou černo-oranžovou barevnou kombinaci.

V leteckém stylu

Řada Oris Aviation – s praktickými komplikacemi, robustními pouzdry a čistými, perfektně čitelnými ciferníky – je věnována všem leteckým nadšencům. S ohledem na přesné měření času, které je v kokpitu letadel zcela nezbytné, přináší několik kolekcí zaujímajících svou elegantní a moderní estetikou. Jednou z nich je bezesporu ProPilot, která vyniká přítomností užitečných komplikací, jako je výškoměr nebo funkce kalendáře. Výjimkou není ani skeletový model ProPilot X Calibre odhalující fungování výkonného strojku Calibre 115.       

Zatímco skeletový model Oris ProPilot X odhaluje vnitřní chod hodinek, limitovaná edice Big Crown ProPilot Coulson představují pouzdro z uhlíkových vláken a ProPilot X Kermit Edition baví úsměvným designem inspirovaným žabákem z Muppet Show.

Klasická elegance

Kolekce Artelier je ztělesněním závazku společnosti Oris k dědictví a inovacím. Inovativní řada hodinek, zdůrazňující sadu in-house kalibrů a všestranných designů, přináší luxusní kousky pro všechny formální příležitosti. Elegantní ocelová pouzdra v sobě ukrývají řadu užitečných funkcí, jako je měření přesného času, chronograf nebo datumovka. 

Luxusní modely z kolekce Oris Artelier jsou jako stvořené pro formální příležitosti.  

Pokud se poohlížíte po nových hodinkách, budou švýcarské hodinky z dílny Oris tou správnou volbou. Modely ze všech nabízených produktových rodin vynikají obrovskou rozmanitostí, ale také precizním řemeslným zpracováním, moderním designem, kvalitními materiály a v neposlední řadě i dědictvím.

Publikováno: 15. 2. 2024

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA