Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

4 Ikonické novinky Franck Muller z veletrhu WPHH 2023

Na letošním ročníku prestižního veletrhu WPHH 2023 (World Presentation of Haute Horlogerie) představila švýcarská společnost Franck Muller celou řadu novinek. V tomto roce přibylo neuvěřitelných 13 nových modelů! V BENY jsme pro vás vybrali 4 nejvýraznější, které si oblíbí každý milovník hodinek.

Již 33. ročník veletrhu se konal na přelomu letošního března a dubna v ženevském Domaine du Grand Malagny, kde Franck Muller pořádá řadu svých prestižních událostí. Majestátní atmosféra historického areálu jen umocnila kouzlo zbrusu nových modelů, mezi nimiž je opravdu těžké si vybírat.

1. Curvex CX Giga Tourbillon

Jako první musíme zmínit model, který je pravděpodobně jedním z nejpůsobivějších děl značky představený na WPHH 2023. Franck Muller Curvex CX Giga Tourbillon kombinuje rafinované pouzdro s rozměrným 20milimetrovým tourbillonem, který zabírá celou polovinu skeletového ciferníku. Hodinky jsou k dispozici v několika barevných provedeních za použití různých materiálů. Uvnitř každého modelu pak bije výkonný strojek s čtyřdenní rezervou chodu.

2. Vanguard™ New Tone Skeleton

Franck Muller vyvinul nový skeletový strojek inspirovaný revoluční teorií Isaaca Newtona o viditelných částech barevného spektra. Díky vysoce kvalitní měňavé svrchní vrstvě z oxidů kovů (zvané spectracoat) a openworked zpracování se při nošení hodinek můžete kochat změnami odstínu, jenž se zbarvuje v závislosti na úhlu pohledu. Každý model je navíc věnován jedné z Newtonových základních barev.

3. Curvex CX Flash Grand Central Tourbillon

Tento model, inspirovaný světem špičkových sportovních automobilů, nabízí zcela moderní pojetí charakteristického designu značky. Curvex CX Flash Grand Central Tourbillon vychází z ergonomického profilu pouzdra Franck Muller Curvex CX, přičemž klade důraz na moderní slitiny a materiály. Namísto obvyklých arabských číslic je ciferník opatřen zářivě barevnými indexy, přičemž velký minutový tourbillon majestátně září přímo uprostřed.

4. Vanguard™ Damascus Steel

Společnost Franck Muller se vydává novým směrem a do řad svých hodinek aplikuje další materiál: damaškovou ocel. Tato jedinečná slitina, už staletí používaná k výrobě nožů a mečů, vzniká kováním dvou různých druhů oceli, jehož výsledkem je charakteristický vlnitý vzor. V nových hodinkách Franck Muller Vanguard™ Damascus Steel je damašková ocel aplikována nejen na pouzdro, ale i číslice na ciferníku a dokonce i sponu na řemínku.

Výsledkem mnohaletých hodinářských zkušeností a nadšené práce společnosti Franck Muller je celá řada úchvatných modelů, mezi které mimo těchto 4 skvostů patří i hodinky Vanguard™ Slim Skeleton, Vanguard™ Crazy Hours by Hom Nguyen, Skafander™ nebo Vanguard™ Slim Vintage. Pro dámy pak přibyly hodinky Curvex CX Lady, Curvex CX Piano a také úžasné Cintrée Curvex™ Retrograde Hour

Publikováno: 1. 9. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA