Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Kult jménem SWAROVSKI

Výroba průmyslového křišťálu vhodného na výrobu broušených krystalů má původ právě v Čechách. Čeští skláři vytvořili sklo zvané český křišťál, které bylo světovou jedničkou po více než 100 let.
A vsadíme se, že i vy nějaký křišťál doma máte. 

DIAMANT PRO VŠECHNY

Začátky Swarovski sahají do roku 1862, kde se poblíž Jablonce nad Nisou narodil Daniel Swarovski, který se vyučil pasířem, tedy člověkem, který vytváří různé, převážně ozdobné předměty kovové bižuterie. Po práci u svých rodičů se odjel zdokonalit do Paříže a Vídně.
Daniel Swarovski měl vizi, chtěl vytvořit „diamant pro všechny“, k tomu ale potřeboval výkonný stroj, který by zvládl přesný výbrus skla. Díky svému setkání s Františkem Křižíkem, českým vynálezcem, objevil kouzlo elektrické energie. Vyvinul tak zcela nový elektrický stroj a začal novou éru ve světě křišťálů.

ÚSPĚCH NA SEBE NENECHAL ČEKAT

Při otevření svého prvního butiku v 80. letech minulého století ihned zaujal figurkami, kterými oslovil obchodníky a sběratele po celém světě. Už tehdy se zrodila figurka ikonické labutě, která je neodmyslitelnou součástí značky jak ji známe dnes. Netrvalo dlouho a jméno společnosti se stalo synonymem pravého křišťálu. Swarovski spolu se surovinami té nejvyšší kvality totiž zaručují preciznost, kvalitu komponentů a bezkonkurenční třpyt. Nyní se křišťály Swarovski vyrábí v rakouském městečku Wattens, kde každý křišťál podstupuje ty nejpřísnější kontroly kvality. Přesná receptura a podíly křemene, písku a minerálů zůstávají firemním tajemstvím, které patří k dědictví značky.  

ZÁJEM O KŘIŠŤÁL NEOPADÁ

Ve Wattens se nachází také Swarovski Kristallwelten, tedy Křišťálový svět Swarovski. Pokud jste skalními fanoušky značky, zařaďte toto místo na svůj bucket list. Jedná se o dechberoucí přehlídku křišťálů, šperků a soch.

Zájem o křišťál je obrovský. Designéři ho využívají při zdobení látek, výrobě svítidel nebo jako materiál do interiéru. Vedle ikonických figurek, lesklých šperků jsou také švýcarské hodinky. Tyto hodinky bez problému nahradí šperk, protože každý kousek je osázen, jak jinak, křišťálem z dílen Swarovski. Díky vkusnému elegantnímu designu se hodí do práce i na večerní posezení s přáteli.

Zleva: SWAROVSKI CRYSTALLINE AURA 5519447 7990 Kč,  SWAROVSKI CRYSTALLINE GLAM 5475784 9 990 kč,  SWAROVSKI DUO 5484382 7 990 Kč 

Hodinky Swarovski si zamiluje moderní žena s vybraným vkusem, která miluje blyštivé doplňky. V současné chvíli je hlavní hvězdou reklamní kampaně modelka Karlie Kloss představující ducha značky Swarovski.

V BENY si všechny značky, které nabízíme velmi pečlivě vybíráme. Swarovski, to je dlouholetá  tradice a kvalitní zpracování hodinek. Podívejte se na hodinky Swarovski, které u nás nabízíme.

Publikováno: 16. 9. 2021

Autor: Beny spol s.r.o.

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA