Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Krása a stálost jedinečné produkce značky Montblanc

Značka hodinek, luxusních per a kožených doplňků Montblanc v sobě spojuje dokonalost jemného evropského řemesla s časem prověřeným designem. Více než stoletá tradice výroby odolává levným výzvám současnosti. Nabízí nevšední kvalitu, jež v podobě elegantních výrobků přetrvá věky podobně jako impozantní nejvyšší hora Alp.

Mistr, který vskutku píše historii

Historie značky Montblanc začíná v roce 1906, kdy byly položeny základy společnosti SIMPLO v německém Hamburku. Brzy se z ní vyklubal uznávaný výrobce plnících per, v jehož provozech si nechávaly vyrábět pera i další zavedené značky. SIMPLO vyrobilo první plnicí pero nesoucí jméno Montblanc v roce 1909. 

Zasněžená hvězda

V roce 1913 si SIMPLO nechalo oficiálně zaregistrovat bílé logo Montblanc, které může vypadat téměř jako hvězda, ale ve skutečnosti představuje zasněžený vrchol hory Montblanc se šesti údolími. Jméno hory se pak v roce 1934 promítlo i do názvu celé firmy – Montblanc Simplo GmbH, což je oficiální název dodnes.

Mistr pera i kožených doplňků

Nejznámějším produktem společnosti Montblanc je plnící pero Meisterstück (mistrovské dílo), které značka představila v roce 1924. Kromě psacích potřeb značka od roku 1935 vyráběla i vlastní kožené zboží – Montblanc si tak může všechny kožené řemínky pro své hodinky vyrábět sám.

K eleganci patří prvotřídní hodinky

V roce 1997 mistr pera Montblanc představil svou první kolekci hodinek. Vycházely z estetiky psacích potřeb, konkrétně plnicího pera Meisterstück, které také dalo první kolekci název. Montblanc si jako místo výroby vybral starou vilu v Le Locle. Časem zde produkce hodinek nečekaně narostla. V roce 2003 se objevily hodinky pro mladé TimeWalker, nebo naopak složitější ExoTourbillon Minute Chronograph z roku 2016. Z rozsáhlé produkce Montblanc doporučujeme např. velmi elegantní hodinky Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date 129765 s keramickou lunetou, automatickým nátahem a datumovkou, které vás díky fluorescenční vrstvě na ručičkách a indexech nezradí ani ve tmě. 

Mont Blanc a Minerva

V roce 2006 oslavil Montblanc své 100. výročí představením Star Chrono GMT Perpetual Calendar. To už ale značka patřila do rodiny společnosti Richemont, která se zaměřuje na produkci luxusního zboží. Díky tomu také Montblanc obdržel od společnosti velkorysý dárek. Dceřinou společností Montblanc se stala věhlasná značka Minerva, jejíž tradice výroby prestižních hodinek sahá až do roku 1858! Dokonalost se tak setkala s dokonalostí. Pojďme si tuto událost zapsat, jak jinak, než neodolatelně krásnými a solidními pery Montblanc...

Publikováno: 24. 8. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA