Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Jak najít vysněné hodinky?

Výběr nových hodinek nenechá v dnešní době nikoho chladným. Nejde jen o nástroj, díky kterému poznáte, jaký je čas. Hodinky jsou také doplňkem, jenž řekne celému světu, kdo jste a na čem vám záleží. A protože pravděpodobně budete chtít, aby vaše image zůstala dokonalá, věnujete jejich výběru náležitou pozornost.

Orientace na trhu s luxusními hodinkami se bohužel může zdát poněkud složitá. Jak vybrat hodinky mezi celou řadou proslulých značek, různými styly designů a typy mechanismů ty pravé? Připravili jsme pro vás jednoduchý manuál, na co se při volbě tohoto jedinečného doplňku zaměřit.

Chod hodinek

Jakmile se začnete poohlížet po hodinkách na své zápěstí, nejprve se sami sebe zeptejte, jaký druh hodinek hledáte. Hodinky na „baterku“ nebo s mechanickým strojkem? Zatímco quartzové modely potřebují ke svému chodu elektřinu, ty mechanické fungují díky pružinám a ozubeným kolečkům, které zaručují pohyb ručiček. 

Jednou z největších výhod quartzových strojků je jejich téměř naprostá přesnost, opomenout však nesmíme ani minimální nároky na obsluhu po dobu nabité baterie a nižší cenu v porovnání s mechanickými hodinkami.

Pokud patříte mezi milovníky precizního zpracování a hodinářské tradice, pravděpodobně vás uchvátí právě mechanický model. I přes tvrzení, že v přesnosti měření času nemohou konkurovat quartzovým hodinkám, může být mechanický strojek maximálně přesný. Stačí správně vybírat. Pokud zvolíte ten, který má certifikaci COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), nemusíte si se zpožděním hodinek dělat starosti. Mechanické strojky navíc vynikají svou dlouhou životností, díky které se mohou hodinky dědit z generace na generaci.    

Quartzové hodinky Raymond Weil Tango a mechanické Rado True Automatic Open Heart s automatickým nátahem.

Značka

Při výběru hraje velkou roli také značka, z jejíchž řad hodinek si rozhodnete vybrat. Pokud toužíte po technické dokonalosti, tradici a historii, volte výrobky proslulých hodinářských domů. S jejich zakoupením získáte záruku absolutní kvality, zejména pokud jsou hodinky opatřeny certifikacemi, které dosvědčují jejich hodnotu. Značnou výhodou velkých značek jsou také autorizovaní prodejci prodávající modely po celém světě, kteří garantují originalitu zboží a jistotu v případě reklamace či servisu. Klenotnictví BENY je od roku 2007 autorizovaným prodejcem řady světově proslulých hodinářských značek, jako jsou Chopard, Franck Muller, Arnold & Son, Zenith, Girard-Perregaux, Parmigiani, Bell & Ross, Corum, Graham, MontblancCVSTOS, Longines, Maurice Lacroix, Frederique Constant, Gucci, Perrelet, Rado, Oris, Hamilton, Baume & Mercier, Raymond Weil, Fortis a Tissot

Design hodinek

Jedním z aspektů, na kterém vám kromě správného chodu hodinek bude záležet nejvíc, je vzhled. Nejdůležitější samozřejmě je, pro koho budou hodinky určeny. Půjde o pánské hodinky nebo dámský model? Jakmile si vyjasníte toto kritérium, zamyslete se nad velikostí hodinek, která by se měla odvíjet od šířky zápěstí. Pokud je užší, volte menší ciferník, který nebude vypadat rušivě; v případě širšího zápěstí pak naopak můžete vybrat masivnější model. Co se týče designu hodinek, zde je volba zcela ve vaší režii. Jako první si ale zodpovězte otázku, jaké využití pro vás hodinky budou mít. Chcete, aby byly součástí vašeho každodenního života, nebo toužíte po dokonalém doplňku k formálnímu outfitu? Zatímco milovníci moderního stylu si jistě oblíbí sportovní hodinky, klasický model se snadno stane symbolem vašeho společenského postavení.

Sportovní hodinky od značky Tissot a klasický model Montblanc 4810 Automatic Date.

Materiál

S ohledem na materiály doporučíme zaměřit se při výběru hodinek na svůj životní styl. Pro běžné nošení je nejvhodnější ocel nebo titan, protože tyto materiály jsou velmi odolné proti poškození. Zatímco titan je velmi lehký a také antialergenní, ocel se nejčastěji využívá pro výrobu vodotěsných hodinek. Na druhé straně pak stojí zlato, které je známkou luxusu, ale samozřejmě méně cenově dostupné. Pokud se nemůžete rozhodnout ani pro jednu variantu, můžete nalézt alternativu v ocelovém pouzdru se zlacením, díky němuž hodinky získají unikátní vzhled i bez výrazného nárůstu ceny. 


   
Hodinky Tissot Le Locle Powermatic 80 Open Heart s ocelovým pouzdrem, Frederique Constant Classics Quartz Chrono Triple Calendar s růžovým zlacením a Baume & Mercier Clifton Baumatic s pouzdrem z 18karátového růžového zlata.

Cena

Jakmile si ujasníte všechny náležitosti chodu a vzhledu, přichází velké rozhodnutí: kolik peněz do hodinek investovat? Tato otázka je poměrně složitá, protože na trhu můžete objevit celé spektrum modelů v diametrálně odlišné cenové relaci. Zatímco status některých vytváří jen marketing, existují také hodinky, jejichž vysoká cena pramení z dokonalého řemeslného zpracování, vysoce kvalitních materiálů, moderních funkcí nebo precizních detailů. Před koupí se proto zaměřte na to, zda hodnota opravdu odpovídá tomu, co od hodinek očekáváte.  

Pozor, kde nakupujete

S rozvojem internetu se rozvinul také elektronický obchod, který však bohužel provází nejistota a strach z podvodníků. Především při pořizování hodnotných produktů, jako jsou například luxusní hodinky, se pro jistotu nespoléhejte na portály nabízející hodinky za velmi výhodné ceny. Nejlepší volbou je nákup u ověřeného prodejce, který má v ideálním případě i kamennou pobočku, kde si pánské či dámské hodinky můžete vyzkoušet. Butiky klenotnictví BENY jsou pro vás k dispozici hned na 4 prestižních pražských adresách. 

Publikováno: 1. 2. 2023

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA