Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Frederique Constant – neutuchající láska k hodinkám

Hodinářské řemeslo je staré staletí, to však neznamená, že by se nemohli i v moderní době objevit noví výrobci hodinek. Značka Frederique Constant je toho dokladem. Založena byla v roce 1988 a dnes patří k nejúspěšnějším hodinářským domům.

Láska, která tiká

Společnost Frederique Constant se vymyká i dalším obecně známým pravidlům. Založil ji totiž manželský pár, navíc pocházející z Nizozemí. Milovníci časoměrných skvostů paní Aletta Bax a její muž Peter Stas však k hodinářskému řemeslu neměli daleko. Vysvětluje to i název, který si zvolili jako ochrannou značku. Frederique Constant sestává ze dvou jmen odvozených od jmen prarodičů manželů Stasových. Byli jimi Frederique Schreiner (1881–1969) a Constant Stas (1880–1967). Současný výkonný ředitel Frederique Constant S.A., Peter Stas, je potomkem 4. generace pana Constanta Stase, který svou společnost na výrobu tištěných ciferníků založil už v roce 1904.

Život plný úspěchů

Svou první kolekci uvedli pan a paní Stasovi v roce 1992 a po pár letech se jejich firma už mohla řadit mezi větší švýcarské výrobce hodinek. Neusnuli ale na vavřínech. V roce 2001 zahájili vývoj svého prvního hodinkového strojku. Zrodila se hvězda Heart Beat Manufacture, která má charakteristickou kobylku pro balanční kolečko na přední straně strojku. Společnost si tuto konstrukci patentovala, což vedlo mimo jiné i ke vzniku speciálního firemního designu „Heart Beat“. Další inovací bylo v následujících letech křemíkové únikové kolo a vlastní tourbillon. Díky tomu patří hodinky Frederique Constant k nejpřesnějším. Navíc se podařilo Alettě a jejímu manželovi získat v roce 2002 titul vyhlášeného výrobce švýcarských sportovních hodinek Alpina Watches, jehož historie sahá až do roku 1883. 

Hit za hitem

Duší Frederique Constant je klasický vzhled a inovace za inovací. V hodinkách Worldtimer se můžete díky pouhému pohybu korunkou dozvědět čas v kterémkoli z 24 přednastavených měst. Stěžejní je ale produktová řada Runabout, jež vzdává hold sportovním motorovým člunům 20.let. V roce 2015 navíc Frederique Constant světu představil první hodinky Swiss Made Horological Smartwatch.  

Jak vznikají hodinky

Manželé Stasovi by rádi přiblížili radost z vysoce kvalitních hodinek co nejširší veřejnosti. Roku 2019 proto otevřeli zajímavou výstavní expozici, v jejímž rámci zpřístupňují i část dílny, kde návštěvníci uvidí mistry hodináře přímo při práci. 

Publikováno: 9. 9. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA