Registrujte se a získejte slevu 5%. Po registraci vám zašleme na e-mail unikátní slevový kód.

 

BETTER THREE HOURS TOO SOON THAN A MINUTE TOO LATE

MAGAZÍN KLENOTNICTVÍ BENY

Frank Muller – inovace, které nic nezastaví

Hodinářské království značky Franck Muller dodnes udivuje inovačním přístupem. Každý rok uvádí tento výrobce na trh alespoň jednu novou řadu hodinek, které obsahují něco speciálního a exkluzivního, co hodinářský průmysl dosud nespatřil. Ani v roce 2022 tomu není jinak.

Práce Francka Mullera (1958) je dokladem toho, že umění starých mistrů lze zdědit a rozvinout do ještě dokonalejší formy. Muž, který dal jméno značce hodinek počátkem 90. let 20. stol., přilnul k přesnosti ozubených koleček už v 15 letech. Začínal nejdříve s opravami špičkových kapesních strojků až počátkem 80. let vytvořil vlastní velmi sofistikované náramkové hodinky s tourbillonem. Toto virtuózní hodinářské zařízení hraje důležitou roli i v nové kolekci.

Kolekce Grand Central Tourbillon nabízí velkolepou podívanou na tourbillon umístěný do středu kulatých hodinek o průměru 46 mm. Až teprve kolem něj se pohybují unikátně umístěné ručičky, které tourbillon objímají a zároveň se na číselníku setkávají s designovými indexy hodin. Podklad může být černý a modrý se zlatými čísly a lunetou, nebo stříbřitě bílý, či tmavý s šedými čísly a lunetou.

Kolekce Grand Central Tourbillon je vlastně variantou pro Mullera mnohem charakterističtějších hodinek soudkového tvaru řady Curvex™ CX Grand Central Tourbillon, se stejnou barevnou škálou provedení. V letošním roce Franck Muller však s potěšením představuje také tourbillon Curvex™ CX Grand Central ve velikosti 36 mm a zbrusu nový model s diamanty.

Zakřiveným soudkovým tvarem - nejvýraznější siluetou značky – se vyznačují rovněž hodinky Cintrée Curvex™. Pouzdro novinky nazvané Curvex CX je zakryto safírovým sklíčkem, jež zasahuje až k náramku. Díky tomu je číselník mnohem lépe vidět. Kromě toho luneta, která je oddělená od pouzdra, umožňuje krásné dvoubarevné provedení.

Dalším přínosem do oblasti tikajících klenotů roku 2022 je spolupráce s francouzským malířem vietnamského původu Hom Nguyenem. Vzešlo z ní umělecké dílo Cintrée Curvex™ Double Mystery vybavené opět viditelným tourbillonem umístěným na šesti hodinách. Slavný výtvarník kreslil přímo na matný černý ciferník a vytvořil z linií další ze svých uměleckých kreací, které ztělesňují trajektorie lidských životů.

Značka hodinek založená v 90. letech Franckem Mullerem a Wartanem Sirmakesem připravila k oslavě svých třicetin i nečekaně bláznivý model. Limitovaná edice Crazy Hours 30th Anniversary vzdává hold hodinářskému umu a zároveň hlásá nezávislost na zavedeném řádu času.

Publikováno: 28. 6. 2022

Autor: Beny spol s.r.o.

Tagy: Hodinářství

další články
0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
  • Prodejny
  • Kontakty

E-shop Šperky Beny

E-SHOP ŠPERKY

E-shop Svatba Beny

E-SHOP SVATBA